DPC watchdog violation – modrá obrazovka smrti – WIN 8.1

Ke konci měsíce 05/2015 se mi začal hroutit počítač (SONY VAIO VGN-NS11S), neustále a jakoby náhodně se zasekával. Po zaseknutí se vždy “zobrazila modrá obrazovka smrti” s popisem chyby ” DPC watchdog violation “.

Zkoumání tohoto problému mi zabralo mnoho času, pokud to někoho z vás také potkalo, rád bych vám nějaký ten čas a nervy tímto článkem ušetřil.

Podle zahraničních internetových diskuzí se zpravidla jedná o problém s ovladači (drivery) k některému hardwaru počítače. Hovoří se o různých USB zařízeních, wifi adaptérech, bezdrátových klávesnicích  a myších apod.

Inu, v mém případě problém vzniknul 28.5.2015 po automatické aktualizaci přes Windows Update,  aktualizoval se ovladač pro Synaptics – Pointing Drawing – Synaptics PS/2 Port TouchPad.

To se Microsoftu a(nebo) Synaptics fakt nepovedlo 🙁
Fungovalo to tak, že při dotyku (i nechtěném) na touchpad systém zamrzal. (používám externí myš)
Čím víc jste byli nervózní, tím častěji jste si na něj nervózně poklepávali. A zamrzání bylo častější a častější 🙂

Problém se projevoval i v nouzovém režimu – vážně matoucí.

Problém se snadno vyřeší odinstalací nového ovladače přes správce zařízení.

Pokud máte zájem o bližší vysvětlení / podrobnější návod, napište mi do komentáře pod článkem …

 


Komentáře

DPC watchdog violation – modrá obrazovka smrti – WIN 8.1 — 4 komentáře

  1. Dobrý den, před malou chvíli jsem vám poslal e-mail s popisem svých problémú a prosbou o radu. Máme tu nějaké problémy s WI-FI,tak jsem se chtěl ujistit, zda email došel. Děkuji Peter.

  2. 20.8.2015 – v případě pana Petera byl problém s nejnovějším ovladačem pro WIFI adaptér Qualcomm, který byl součástí aktualizací Windows update – problém celkem pochopitelně přetrvával i po upgradu na Windows 10. Pomohlo stejně jako v mém případě přeinstalovat ovladač starší verzí.

  3. Já mám téměř to samé , mám Packard bell , nejdříve začal být pomalejší , sekal se , nepomohli ani přehrát Windows, ani aktualizovat drivery , po půl roce mi přestal fungovat úplně touchpad a potom se mi ukázala modrá obrazovka smrti ( se smutným smajlikem ) , nešlo najet přímo do Windowsu , tak jsem ho hodil do opravny nezjistili proč to udělalo tak mi přehráli windows , a po 2 dnech opět to samé . A pak jsem to dal asi jeste 9 x do různých opravnách a nepomohlo ani neopravili touchpad . Nevím co stím mám dělat , čím to je .

  4. Dobrý den,
    mám obdobný problém, jaký jste popsal výše. Najednou mi zamrzne počítač (vždy to bylo tehdy, když jsem něco četla na internetu) – kurzor se nehýbe, stránka kterou jsem četla zůstává viset na obrazovce a po několika minutách se objeví hláška že se vyskytl problém v počítači, který se bude (sám) restartovat. Po restartu vše zase běží. Toto se mi opakuje již třetí den. Nejsem žádný počítačový expert, proto Vás prosím o nějakou radu které porozumím. Děkuji Vám předem. Alena Rybová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.