RTSP služba pro Unifi Video

V případě, že si v současnosti zakoupíte některou z nových IP kamer od Ubiquity – např. tuto vychytanou malou kamerku Unifi Micro, můžete narazit na problém s chybějící podporou RTSP vysílání. (v IP kamerách v současnosti nejpoužívanější formát video streamu) Chybějící RTSP protokol pak znemožňuje využít k nahrávání videa běžné NAS boxy, nebo NVR (síťový videorekordér).

 V případě že budete chtít využít k prohlížení videa aplikaci Unifi Video pro iOS, nebo Unifi Video pro Android, budete také potřebovat níže popsané řešení.

Výrobce sice slibuje v některém z následujících updatů FW tuto funkci umožnit, ale celkově RTSP odmítá dále podporovat z důvodu problému se zabezpečením vysílaného videa.

Tento nedostatek se dá v současnosti obejít pouze použitím externího zařízení, které pomocí SW Unifi Video, překládá a přeposílá data z kamery do formátu RTSP. Jedná se buďto o konkrétní NVR zařízení od Ubiquity, nebo jakýkoliv výkonější počítač (server) se systémem Linux, nebo Windows, na kterém běží SW Unifi Video

Protože v současnosti sám využívám tyto kamery a mám pro ně spuštěný vlastní Unifi server, nabízím za drobný poplatek možnost připojení i ostatním zájemcům, kteří nechtějí / nemohou pro jednu kameru použít vlastní NVR. V případě zájmu mě kontaktujte na tel č. 739-428-260, nebo emailu technik@peterex.cz.

Nabízím také montáž a zvýhodněnou cenu na kameru při odběru více kusů.

ubntuvc-micro

mini kamerka UNIFI micro cena 3.000 Kč

uvc-nvr-600x600

NVR server UNIFI cena 10.000 Kč

 

 

// RTSP služba pro Unifi Video – 08_2015 //

Komentáře jsou zakázány.