Problém se solární USB nabíječkou (vybíjení přístroje místo nabíjení)

U solárních USB nabíječek se může vyskytnout nežádoucí jev a tím je způsobovaní zrychleného vybití připojených přístrojů místo jejich očekávaného nabíjení.

Je to jednoduše způsobeno přetěžováním nabíječky. Chytré telefony, tablety a i jiné novější přístroje nabíjené přes USB, vyžadují větší nabíjecí proud (rychlejší nabíjení), než běžné solární nabíječky mohou poskytnout.

V případě připojení takového přístroje se (v důsledku poklesu a napětí přetíženého zdroje) ve velmi rychlých intervalech”restartují” nabíjecí obvody telefonu (tabletu..).  Zařízení se tím skutečně nejenom nenabíjí, ale i vyčerpává.

Pokud nabíječka nabíjí starší telefony, nebo navigace bez problémů, ale smartphony, nebo tablety nabíjet nelze – pak je to tento problém.

Velmi jednoduché, celkem levné a rychlé řešení tohoto problému je připojit k solární nabíječce celkem libovolnou “powerbanku”, tuto nabíjet solární energií ze slabého solárního panýlku a po alespoň částečném nabití powerbanky už můžete čerpat větší proud z ní – tedy se můžete pustit do nabíjení samotného vyskoodběrového přístroje typu smartphone, či tablet aj. …

Akuálně pracuji na vlastní výkonové solární nabíječce pro USB. Těžko říct zda cena bude konkurenceschopná, ale není nad to mít jistotu, že je nabíječka dostatečně dimenzovaná.

Čínské (tedy prakticky všechny na trhu) přístroje mají zpravidla tzv. optimalizaci životnosti, tzn použitím levných a poddimenzovaných součástek  se dosahuje časovaného rozkladu zařízení, optimálně po cca 2 letech používání (po záruce). Spolehnout se na funkčnost takového výrobku se pak ale nedá nikdy, ani když je věc úplně nová.

 

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.